Yardım Kampanyası 2012

Değerli LML Mezunları,

Mezun olduğumuz, bize ekmeğimizi kazandıran okulumuzun ve şuanda okulda okuyan öğrencilerin maddi ve manevi desteklerimize ihtiyacı var. Geçtiğimiz yıl okulumuzda bir gençlik merkezi oluşturmak için yardım kampanyası duyurmuştuk. Ancak, bu kampanyayı yeterince etkin yürütemedik veya iyi duyuramadık, katılım sağlayamadık.

Her yıl mezunlar buluşmasında uğradığımız okulumuzun şimdiki yöneticileri bizlere her zaman güler yüzle karşılıyor, bizlere okulun kapılarını açıyorlar. Hala o okulun birer mensubu olduğumuzu bize hissettiriyorlar.

Ancak, okulumuzun imkanları kısıtlı ve orada okuyan öğrencilerin yardımlarımıza ihtiyacı var.  Okulun eğitim materyali açısından güçlendirilmesi, yaşam alanlarının iyileştirilmesi ve iİhtiyaç sahibi öğrencilerin harcamaları için mezunlarımızın maddi yardımlarına gereksinim duyulmaktadır. Ayrıntılı bilgi okul idaresinden alınabilir.

Yardımlarınızı okulun Okul-Aile Birliği Hesap Numarasına yapabilirsiniz. İş Bankası hesabı olanlar havale masrafı ödemeden işlem yapabilirler.

Hesap Bilgileri:
Çankaya Tarım Anadolu Meslek Lisesi Okul Aile Birliği
İş Bankası Cepa Şubesi
Şube Kodu (4371)
Hesap No: 0038866
IBAN: TR820006400000143710038866
NOT: Açıklama kısmında BAĞIŞ olduğunu belirtiniz.

Ayrıca, bizler hiç iş aramadan, okulu bitirir bitirmez mecburi hizmetle Tarım Bakanlığında çalışmaya başladık. Ancak şuanda öğrencilerin bu imkanı yok. Hem mecburi hizmetle iş imkanının ortadan kalkması hem de meslek liselilerin üniversiteye girişinde geçmiş yıllarda yaşanan ortaöğretim başarı puanı düşüşü nedeniyle yüksek puanlı öğrenciler okulu tercih etmez hale gelmiştir.

Halbuki LML mezunlarına Tarım Bakanlığı bünyesinde hala büyük ihtiyaç bulunmakta, ayrıca mezunların Sağlık Bakanlığı bünyesinde ve özel sağlık kurumlarında çalışma imkanı bulunmaktadır.

Okulumuzun eski önemine kavuşması, daha yüksek puanlı öğrencilerin okulu tercih etmesi ve eski başarılı günlerimize dönmemiz için yaşadığımız şehirlerde ve çalıştığımız kurumlarda okulun tanıtımına önem vermeli, devlet kurumlarında laborant ihtiyacını vurgulamalıyız.

Bugün farklı meslek gruplarında çalışıyor olsak da hepimizin ekmeğinde LML’nin katkısı büyük. Şimdi sıra bizde.

Yazar: erustundag